Situație revoltătoare la Piatra Neamț! Rudele celor morți în incendiu trebuie să scoată bani din buzunar
Publicat la 16.11.2020, 15:20:32
Spitalul Piatra Neamț a decis că aparținătorii celor 11 oameni care au murit în incendiul de la Secția ATI trebuie să plătească, din banii lor, îmbălsămarea cadavrelor care au ars atât de rău încât nu pot fi identificate decât cu analize ADN, anunță România Tv.
Oficialii ISU nu ştiu dacă persoana responsabilă de prevenirea situaţiilor de urgenţă se afla în spital la momentul producerii incendiului şi nici câte persoane se aflau în spital.
În urma incendiului de la secția de Terapie Intensivă din cadrul Spitalului Județean Piatra Neamț au murit 10 pacienți și 7 persoane au fost rănite, între care și medicul de gardă Cătălin Denciu, care a încercat să își salveze pacienții.
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Actualitate
Curs valutar: cine îl stabilește și de ce fluctuează

Actualitate
Primele trenuri private noi intră în circulație pe ruta București–Brașov. Pot atinge 200 km/h!

Actualitate
Șoferii români pot susține examenul pentru TIR în limba română, în Germania! Ce se schimbă din 18 august 2026

Actualitate
Sindicaliștii de la metrou spun că luna viitoare se va opri circulația trenurilor

Actualitate
