money.ro
Piețe financiaremoney.ro

Camerista care îl acuză pe Dominique Strauss-Kahn, angajată la Sofitel cu sprijinul unui ONG pentru refugiaţi

Publicat la 09.07.2011, 07:47:21

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Camerista care îl acuză pe Dominique Strauss-Kahn, angajată la Sofitel cu sprijinul unui ONG pentru refugiaţi

Camerista, în vârstă de 32 de ani, originară din Guineea, a fost recomandată de International Rescue Committee, a precizat sindicatul, însă asociaţia a refuzat să comenteze informaţia, publicată iniţial de săptămânalul Le Journal du Dimanche.

"Contractul de angajare pe care ni l-a furnizat hotelul arată că această persoană a fost recomandată nu de noi, ci de foarte respectabila organizaţie International Rescue Committee, care acordă sprijin refugiaţilor", a afirmat Peter Ward, preşedintele sindicatului personalului hotelier din New York.

Organizaţia neguvernamentală International Rescue Committee nici nu a confirmat, nici nu a infirmat informaţia. Citeste mai mult pe www.mediafax.ro

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite