Cântăreața Teodora Pană, din nou în centrul unui scandal. După ce s-a altoit cu vecina a fost prinsă la furat într-un hipermarket din Târgu Jiu.
Cântăreața Teodora Pană, prinsă la furat într-un supermarket. Comunicatul poliției!
Interpreta de muzică populară care ar fi profesor la Școala Populară de Artă din Târgu Jiu, a ajuns la poliție și o paste un dosar. Folclorista și soțul său sunt acuzați că au furat într-un hipermarket din mall-ul municipiului, potrivit informațiilor furnizate de IPJ din localitatea amintită.
Incidentul s-a petrecut ieri, când agenții de ordine publică au fost chemați după ce angajații magazinului au descoperit că două persoane încercau să sustragă produse de pe rafturi. „Polițiștii au identificat un bărbat de 33 de ani, din Moșnița Nouă, județul Timiș, și o femeie de 36 de ani, din Târgu Jiu, bănuiți că ar fi sustras mai multe produse, în valoare totală de 380 de lei. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt. Bunurile au fost recuperate și restituite societății comerciale”, a transmis Poliția Gorj.
Probleme cu legea și în trecut ale folcloristei ce tocmai a lansat cântecul ”O iubire hoață”
Nu este prima dată când numele cântăreței, al cărei ultim videoclip este la cântecul ”O iubre hoață” apare în dosare penale. În 2023, artista a fost trimisă în judecată pentru înșelăciune, după ce procurorii au acuzat mai mulți artiști din Gorj că au obținut ilegal indemnizații în perioada pandemiei de COVID-19. Scandalurile din jurul interpretei nu se opresc aici. În 2019, aceasta a fost implicată într-un conflict violent cu o vecină, care a acuzat-o că ar fi lovit-o cu un par, provocându-i o fractură la mână. La rândul său, Pană a depus plângere pentru lovire împotriva vecinei., motivând, la acel moment că, în urma altercației respective, „Teodorei i s-a dislocat proteza la silicon”.
Cântăreața Teodora Pană, prinsă la furat într-un supermarket! ”Salutare dragii mei, sunt Teodora Pană și am ales să fac acest filmuleț la îndemnul și sfatul o anumitor colegi. Referitor la articolul care a apărut despre mine și implicit despre soțul meu cum că aș fi furat dintr-un magazin (…) S-a dat un comunicat de presă efectiv de c@c@o, în care eu și soțul meu am furat. Nu. Am furat niște parfumuri pentru băiatul meu cel mic. Asta am furat de fapt. Și niște apă plată, pe aia am cumpărat-o. Am ieșit la casa la safe payment şi soțul meu fiind operat de stomac pe data de 8 septembrie (...) şi nu poate să care, despre asta e vorba. Acum eu cu baxul în mână, punându-l la casă şi produsele în ghiozdan. Pentru că eram cu toate așa. Nu aveam cum, eu mică și nici eu n-am voie să car", a povestit cântăreaţa despre incident pe pagina sa.






