money.ro
Piețe financiaremoney.ro

Compania de Autostrăzi va publica pe internet facturile furnizorilor de servicii

Publicat la 04.09.2007, 16:02:54

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Compania de Autostrăzi va publica pe internet facturile furnizorilor de servicii
"CNADNR doreşte inhibarea apariţiei problemelor sesizate de furnizori, referitor la faptul că înregistrarea facturilor, circuitul acestora în Companie precum şi acceptarea lor la plată se dovedeau a fi deosebit de greoaie şi, de asemenea, pentru evitarea speculaţiilor referitoare la soluţionarea preferenţială a facturilor", se arată în comunicatul Companiei remis marţi NewsIn.

Situaţia facturilor poate fi vizionată la adresa www.andnet.ro, secţiunea ’’Registrul operaţiunilor generatoare de obligaţii de plată’’, şi include atât facturile CNADNR Central, cât şi a celor şapte direcţii regionale de drumuri şi poduri.

În cadrul aceluiaşi sistem poate fi urmărit întregul circuit al facturilor, de la înregistrare până la ordinul de plată. Registrul este actualizat zilnic în jurul orei 16.30 şi cuprinde pentru fiecare factură, numele furnizorului, valoarea, informaţii despre obiectul facturării, data scadenţei, etc.


Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite