money.ro
ActualitateMarian Manolache

Louis Vuitton, Dell, Microsoft și IBM fac angajări în București

Publicat la 06.01.2012, 10:40:49

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Louis Vuitton, Dell, Microsoft și IBM fac angajări în București

Prin portalurile de recrutare care împart cea mai mare parte a pieței de profil de la nivel local, ejobs.ro, bestjobs.ro și myjob.ro, sunt disponibile, în total, peste 10.000 de posturi, dintre care, circa 15% se adresează absolvenților de studii superioare.

 

Louis Vuitton, ING Bank și Dell caută economiști, contabili și reprezentanți vânzări

 

Angajatorii caută în continuare persoane cu sau fără experiență în domeniul financiar. Romtelecom, rețeaua de clinici private Sanador, NCH Advisors, International House, unul dintre principalii jucători de la nivel local care organizează cursuri pentru afaceri, retailer-ul Metro, Genpact, furnizor de servicii de business si solutii tehnologice, și Avia Motors, dealer Skoda, sunt doar câteva dintre companiile care angajează personal la departamentele economice.

 

În total, în București, sunt disponibile peste 200 posturi pentru cei care au studii superioare și vor să lucreze pentru companiile respective ca economiști, contabili, controlori financiari, gestionari, reprezentanți vânzări, responsabili urmărire închirieri contracte, manageri financiari, analiști de conformitate, business controllers sau avocați in-house pentru reprezentarea clienților în fața instanțelor de judecată.

 

Citeste materialul integral pe B365.ro

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite