Potrivit Novinite, premierul bulgar, Simeon Djankov, a promis că statul va returna TVA-ul nereturnat companiillor până în Aprilie 2010. Premierul a spus că principala problemă economică a Bulgariei este blocajul financiar din sistemul sanitar.
Oficialii americani au devenit îngrijoraţi de transferul a peste un miliard de dolari pe an din Afganistan spre Dubai, cu avionul. Deşi sumele sunt declarate la aeroport, oficialii îşi pun întrebări privind originea şi destinaţia banilor, existând bănuieli că aceştia provin din traficul cu opiu din Afganistan, scrie Washington Post.
Americanii aşteaptă vineri publicarea rezultatelor financiare ale companiei de asigurări AIG. Economiştii previzionează pierderi de 1,5 mld. dolari în ultima parte a anului 2009, deşi a avut creşteri în trimestrele anterioare, scrie CNN Money.
CNN Money publică un Top al celor mai bune 10 maşini din SUA, potrivit rapoartelor cumpărătorilor. Pe Locul 1 este o marcă Toyota: Lexus 460L maşină care în America are un preţ de peste 70 mii de dolari.
Citeşte revista presei interne: 112 agenţii desfiinţate? Doi secretari de stat pe minister? Doar vorbe
Revista presei internaționale 26.02.2010 - Top 10 cele mai bune maşini din SUA
Publicat la 26.02.2010, 05:36:48
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite
Piețe financiare
BVB în săptămâna 17-21 august 2026: Electrica în avangarda creșterilor, pe fondul volatilității energetice
Piețe financiare
Curs BNR valabil 22 august 2026: 1 euro = 5.2581 lei. Leul a slăbit toată săptămâna
Piețe financiare
Curs euro joi: 5.2535 lei. Fondul Proprietatea a pierdut 0.64% pe BVB

Piețe financiare
Zi de corecții la BVB, pe fondul unei lichidități scăzute
Piețe financiare
