Profit cu peste 76% mai mare pentru SIF Oltenia la noua luni, comparativ cu aceeasi perioada a anului trecut. Societatea de investitii a raportat o crestere a castigului de la 52,9 milioane de lei la 93,4 milioane de lei, fiind cel mai mare profit de pana acum din randul societatilor de investitii.
In acelasi interval, veniturile SIF Oltenia au urcat cu 84% de la 72,2 milioane de lei cat inregistrau in septembrie 2005 la 133,3 milioane de lei la finele lunii septembrie 2006. Capitalurile proprii ale societatii SIF 5 au cunoscut o usoara crestere fata de primele noua luni ale anului trecut de la 1,29 miliarde lei la 1,31 de miliarde de lei.
In ceea ce priveste totalul activelor minus datoriile curente aceastea au cunoscut o stagnare la nivelul de 1,5 miliarde de lei.
mai multe detalii aici
SIF Oltenia: rezultate financiare pe trimestrul III
Publicat la 10.11.2006, 14:35:27
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Piețe financiare
Cum funcționează ROBOR și de ce contează pentru creditul tău

Piețe financiare
Aur vs Bitcoin: ce păstrează mai bine valoarea
Piețe financiare
13 din 16 echipe din SuperLiga au o casă de pariuri pe tricou. Anglia a interzis, România merge înainte
Piețe financiare
Curs euro valabil luni, 24 august: 5.2581 lei. OMV a pierdut 0.93% pe BVB
Piețe financiare
