money.ro
Actualitatemoney.ro

Un bărbat reclamă furt de bani şi bunuri de un milion euro din cutia de valori a unei bănci din Ploiești

Publicat la 04.07.2013, 12:23:03

Urmărește money.ro pe Google News
Distribuie:WhatsAppFacebookX
Un bărbat reclamă furt de bani şi bunuri de un milion euro din cutia de valori a unei bănci din Ploiești

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Prahova, Raluca Brezeanu, poliţiştii din Prahova au deschis o anchetă după ce un bărbat a reclamat, joi, că dintr-o cutie de valori din incinta unei bănci din Ploieşti i-au dispărut mai multe bunuri, dar şi o sumă de bani.

 

La ora transmiterii acestei ştiri, investigaţiile sunt în curs, însă activitatea la sediul sucursalei bancare din Ploieşti nu a fost afectată ca urmare a anchetei.

 

Conform unor surse din rândul anchetatorilor, persoana care a reclamat dispariţia bunurilor şi a banilor din cutia de valori este un bărbat din localitatea Bărcăneşti, situată la câţiva kilometri de Ploieşti.

 

Bărbatul susţine că din cutia de valori i-ar fi dispărut metale preţioase şi bani a căror valoare totală este de aproape un milion de euro.

Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.

Newsletter zilnic money.ro

BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.

Urmărește money.ro pe Google News

Articole înrudite