"Voi lua filă cu filă, act cu act, să văd ce s-a făcut în acele dosare", a declarat Alexandru Cumpănașu.
Președintele CNMR spune că a cerut MAI să verifice toate aceste cazuri, iar dacă nu va face avest lucru, va lua inițiativa el. Cumpănașu spune că toți cei implicați vor sfârși în pușcărie, dacă, în acele cazuri, nu se va face dreptate.
Unchiul Alexandrei a mai spus că are informatii certe ca Gheorghe Dincă făcea parte dintr-o rețea de trafic de persoane și proxenetism și că nu le poate dezvalui pentru ca le-a dat anchetatorilor.
„Nu a fost singur. Este o informatie, nu o deductie. Nu pot sa dau informatia, am dat-o Parchetului. Gruparea actiona in Italia si Marea Britanie, in mod cert. Nu e niciun dubiu, sunt prea multe marturii. Cel despre care vorbesc eu este roman, cel care conduce clanul asta. Complicele este in Constanta. Am dat informatii despre toate pistele, le-am dat mura-n gura”, a mai spus Alexandru Cumpanasu.



