El a adăugat că scopul scrisorii care a fost analizată în şedinţa CEx de săptămâna trecută nu a fost "să fie dat Dragnea jos, ci pentru a genera o funcţionare a partidului mai coezivă", cu anumite principii de transparenţă.
Deputatul USR Adrian Prisnel a postat pe contul său de Facebook un scurt videoclip în care senatorul PSD de Giurgiu Niculae Bădălău ar cânta, la o petrecere, „Să vină Diaspora, că noi ne p***m pe ea.”
Liderul PSD, care a jignit Diaspora, dă cărțile pe față. A RECUNOSCUT tot
Publicat la 28.09.2018, 05:23:45
"E foarte greu pentru cei care comentează politica, dar nu au făcut parte din niciun partid politic să analizeze ceea ce se întâmplă într-un partid. Un partid e viu, vii cu idei, cu propuneri, se discută, unele sunt aprobate, altele nu, eu în ianuarie am conceput un document ajutat de domnul Adrian Năstase în care erau emise anumite principii faţă de conducerea colectivă şi dacă acea scrisoare era dezbătută şi luată în serios, nu exista presiunea care a existat la CEx (...) Un om politic niciodată nu luptă să-l dea pe unul jos, nu ăsta e principiul. Dacă eşti un om politic şi ţii la partid şi ai o vechime şi experienţă în partid, discuţi principiile partidului, modul cum trebuie să funcţioneze partidul", a declarat Niculae Bădălău.
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

Actualitate
Zece tablouri furate din Italia, recuperate la Constanța. Operele de artă, vechi de 600 de ani, erau ascunse într-o plasă de rafie

Actualitate
UE interzice ”nudificarea” - aplicațiile AI care dezbracă virtual femei reale

Actualitate
