PeopleFlorian Gheorghe
Sandu Lungu a ajuns din ring, la bisturiu! A fost internat de urgență
Publicat la 22.12.2020, 14:44:32

Supranumit ”Muntele Bihorului”, Sandu Lungu a mai suportat o delicată intervenșie chirurgicală anul acesta, de hernie ombilicală. Iar în perioada de refacere, colosul de 160 kilograme a avut curajul să urce iar în ring și a câștigat disputa.
”Multumesc lui Dumnezeu pentru viata frumoasa de sportiv care mi-a daruit-o, 4 operatii la picioare una la nas, bicepsii rupti, operatii la ochi operatie de hernie ombilicară. Sunt un pret mic pentru viata frumoasă pe care o am si am avut-o. În sport am trăit bucurii supărări tot ce trebuie să trăiesti. Nu mă plâng, ci din contra, sunt fericit că fac acel lucru de care marjoritatea oamenilor spun că e prea greu, nu merita sacrificial. Ba da merită din plin”, ne spune Sandu Lungu anul acesta, după operația de hernie.
Acest articol nu reprezintă consultanță financiară.
Newsletter zilnic money.ro
BET, curs valutar, știrea zilei — în 2 minute, înainte de 7:00.
Articole înrudite

People
A murit Bonnie Tyler. Artista ieșise din comă după cinci săptămâni

People
Angela Similea împlinește 80 de ani. După o carieră de legendă, marea doamnă a muzicii ușoare a ales viața discretă, departe de scenă

People
