De când politica a trecut pe locul second, fosta eurodeoputată Daciana Sârbu are mai mult timp pentru afacerea sa cu prăjituri, propriile cofetării, dar și de pasiuni, printre care se numără și propria colecție de artă.
Soția lui Victor Ponta achiziționează tablouri ori obiecte de artă însă este o investiție mai mult sufletească dearece petrecere timp de calitate în galerii de artă.
”Evident că este o investiție, însă eu investesc sufletește și pentru mine să colecționez aceste momente în care mă aflu în galerii sau în târguri e mult mai important”, spune fosta vicepreședinte a Comisiei de Mediu și Sănătate Publică din cadrul Parlamentului European. Mai mult, mămica Daciana Sârbu (46 de ani) susține că și fetițele sale au îmbrățișat pasiunea pentru arta plastică și, împreună au vizitat muzee și galerii de artă celebre, din întreaga lume dar și patiserii, pentru noi idei și inspirație.
Daciana Sârbu bagă bani în pasiunea sa pentru arta plastică







